Zayıflamak için Asla Yapmamanız Gerekenler

0
144

Yazın gelişiyle birlikte kadın erkek herkes alarma geçti, zayıflamak için dört döner olduk. Kışın giyilen kalın ve fazla kiloları saklayan giysiler yerini incecik tişörtlere, bluzlara ve elbiselere bırakınca, hepimizi bir göbeğim var havası sardı ki, göbeğimizi saklayacağız diye karnımızı çekerek yürümekten karnımıza sancılar girdi.

Tüm bu dertlerden kurtulup, fit bir vücuda sahip olmak için yapmanız gerekenler malum. Heryerde bulabileceğiniz diyet listeleri ve zayıflama reçeteleri ve başarısız denemeler hepimizin sinirlerini germeye devam ediyor. Sinirlendikçe yiyoruz, yedikçe kilo alıp daha fazla diyet listesi deneyip başarısız oluyoruz ve her şey tam da bir kısır döngüye girdiğinde karşınıza bu yazı çıkıyor. Zayıflamak için asla yapmamanız gerekenler;

Zayıflamak için Asla Zayıflamayı Takıntı Haline Getirmeyin

Zayıflamak için asla takıntı haline getirmeyin

Sakin olun, kilo alıyorum, çok yedim kilo alıcam, kilolaaarrr, kilo aldım, kilo kilo diye gezmeyin. Bilin ki ağzınızdan çıkan her kilo sözcüğü sizi biraz daha şişmanlatmaktan başka bir işe yaramıyor. Söylemeyin, düşünmeyin, kilo almaktan korkmayın. “Korktuğum başıma geldi” sözünü hatırlayın, korktuğunuz şey başınıza gelir. Zayıflamak için rahatlayın, relax olun, sadece kendinizi incecik hissedin, ayy çok mu zayıfladınız ne, daha vermeseniz mi acaba? Beyninizi kandırın, hızla zayıfladığınıza ikna edin ve hızla zayıflayın. Çok hızlı zayıfladığınızdan yakının mesela, inanın bilinçaltınız buna inanacak ve hızla zayıflayacaksınız.

Asla Göbeğiniz Çıkacak Diye Az Su İçmeyin

Zayıflamak için bol su için

Su içmeyi her ne nedenle olursa olsun bırakmayın. Evet artık hepimiz biliyoruz, vücudumuzun yüzde bilmem kaçı su. Ama siz suyu, bu suya bir damla daha eklemek için içmeyeceksiniz tabii ki. Vücudunuzda gerçekleşen tepkimeler için suya ihtiyaç olduğundan içeceksiniz. Zayıflamak için gerçekleşmesi gereken tepkimelerde de tabii ki su lazım. Bu yüzden su için, günde en az 8 bardak su için, kilonuz daha fazlaysa daha fazla için çünkü 8 bardak ideal kilodaki insanların kilo başıma içmeleri gereken su miktarına göre hesaplanmıştır. İçin işte, çok için, patlayana kadar için.

Asla Hızlı Yemek Yemeyin

Zayıflamak için hızlı ve ayakta yemek yemeyin

Asla hızlı yiyip bir an önce kalkayım da az yiyeyim diye düşünmeyin. Açlık hissinin yaklaşık 20 dakika boyunca devam edeceğini ve bu sürede ne kadar yavaş yerseniz o kadar az yiyerek 20 dakikayı dolduracağınızı unutmayın. Hem yavaş yiyerek gözünüzü de doyurmuş olarak sofradan kalkacak ve 10 dakika sonra tekrar bir açlık krizine de girmeyeceksiniz. Yani zayıflamak için hızlı atıştırmalardan kesinlikle kaçının. Hız sadece trafikte değil yemek yerken de tehlikelidir unutmayın. Hem yavaş yavaş yediğiniz, iyice çiğnediğiniz yiyecekler midede daha kısa süre kalır ve metabolizma hızınızı düşürmeden sindirilir.

Asla Kimseye Zayıflamaya Çalıştığınızı Söylemeyin

Zayıflamaya çalıştığınızı kimseye söylemeyin

Söylemeyin, kesinlikle söylemeyin. Zayıflamaya çalıştığınızı kendiniz bile unutun derken, bir de birilerine söyleyip hergün 10 defa “nasıl gidiyor zayıflama çalışmaları?” sorusuna maruz kalmayın. Hele bir de kötü niyetli birilerinin eline düşerseniz bittiniz. “Zayıflamak için uğraşıyorsun ama kilo mu almışsın ne? Sanki işe yaramamış diyet, ya senin belin mi kalınlaşmış?” gibi yorumlara geleceğinize kurşunlara geleydiiiim diye inim inim inleyecek hale düşmeniz an meselesi. Sonrası malum. Moral bozukluğu, can sıkıntısından yemeğe vurma, artan kilo, diyetlere sarılma, strese girip yemeğe vurma… Bildiğiniz kısır döngü.

Asla Bol Giysiler Giymeyin

 

Asla ama asla daha zayıf gösterdiği için bol giyinmeyin. Vücudunuzun giydiğiniz kıyafetlerin içini dolduracak şekilde kendini genişletmesi kuvvetle muhtemel. Zayıflamak için bir beden dar giyin ve o giydiğiniz kıyafetlerin size çok rahat olduğuna inanın. Hiç de dar değiller, çok fit görünüyorsunuz, değil mi? Siz buna inanırsanız beyniniz de inandığınız bu durumu hayata geçirecek ve sizi o kıyafetlere mükemmel uyumlu hale getirecek. Zayıflayıp da dar kıyafetleriniz bol olmaya başladıkça, istediğiniz kiloya ininceye kadar daha dar şeyler alın ve istediğiniz kiloya geldiğinizde orada kalın. Büyük olan kıyafetleriniz boşa gitmesin istiyorsanız, daralttırıp giyebilirsiniz. Artık onlara ihtiyacınız yok.

Asla Her Gün Tartılmayın

Zayıflamak için asla her gün tartılmayın

Zayıflamak için her gün tartılıp da kendinizi strese sokmayın çünkü kilodaki günlük oynamalar kilo alıp vermenizden çok vücudunuzdaki su tutulumuna bağlıdır. O gün fazla yorulup, şişmiş olabilirsiniz. Ödemin verdiği tartı artışını kilo artışı olaral yorunlayıp moralinizi bozmayın, strese girip yemeğe vurmayın. Bunun yerine 10 günlük periyotlar belirleyin ve her 10 günde bir aynı yerde, aynı tartıyla sabah aç karnına ve tuvaletten sonra tartılın. Ayrıca vücudunuzda ödem yani su tutulumu yani şişme çok oluyorsa, maydonoz tüketin.

Diyet yapıyor ya da yapmıyor olun, yukarıdaki aslaları yapıyorsanız, boşa kürek çekiyorsunuz demektir. Zayıflamak için, diyetinizle birlikte bu aslaları da asla yapmayarak kilo verin ve yazın keyfini çıkarın.

İradem çok güçlü, ağzımı tutabilirim, ben yaparım diyenler için de sağlıklı ve hızlı zayıflamak istiyorum diyenler için de bir sıvı diyeti, buyrun.

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%