Smart TV Almak İçin 5 İyi Neden

0
222

Öncelikle, Smart TV’nin ne anlama geldiğinden bahsedelim. Smart TV, internete bağlanabilen ve internet üzerindeki uygulamaları kullanabilen, yeni nesil akıllı televizyonlara verilen ad.

Peki ne işimize yarar bu Smart TV? Neden Smart TV almalıyız derseniz, işte size en çok işinize yarayacak 5 özellik:

http://www.vpnfaqs.com/2015/04/smart-tv-s-secure-think/ linkinden alınmıştır


1.Smart TV’nizi internete bağlayabilir ve internette sörf yapabirsiniz.
Hepsi olmasa da, günümüz Smart TV’lerinin büyük kısmı, televizyon içerisinde entegre bulunan bir browser (tarayıcı, internet sayfalarını görüntülemeye yarayan yazılım) aracığıyla, internette gezinmenize olanak sağlıyor.

2. Smart TV’nize, USB belleğinizi takarak, içerisindeki medya dosyalarını (ses, görüntü, video) oynatabilirsiniz.

Smart TV’lerin olmazsa olmazı, USB girişleri sayesinde, USB diskinizde depoladığınız, ses, fotoğraf ya da videoları, başka bir araca gerek kalmadan, direkt televizyonunuzdan izleyebililir, dinleyebilirsiniz.

3. Dahili uydu alıcılı bir Smart TV alarak, kablo yığınlarından ve ayrıca alınacak uydu alıcısı derdinden kurtulabilirsiniz.

Televizyonun etrafında oluşan kablo karmaşası, her zaman biz kadınların sinirlerini bozmuştur. Dahili uydu alıcılı Smart TV’ler sayesinde bu görüntü kirliliğinden kurtulabilirsiniz.

4. Smart TV’niz içerisinde bulunan smart uygulamalar ve internet sayesinde, Youtube, Facebook, Tweeter, Instagram gibi birçok uygulamayı, televizyonunuz üzerinden kullanabilirsiniz.

Bu özellik, tüm Smart TV’ler için geçerli olmasa da, yine birçoğunda mevcuttur ve sosyal medya uygulamaları gibi bir çok uygulamayı, televizyonunuz üzerinden kullanabilmenizi sağlar.

5. Smart TV’nizi, wifi aracılığıyla, Akıllı Telefon’unuza bağlayabilirsiniz.

Sonuncu ve benim en çok kullandığım özellik olan wi-fi direct sayesinde, Smart TV’nizi, akıllı telefonunuzla eşleştirerek, telefonunuzdan açacağınız medyaları, televizyon ekranından, büyük ekran keyfiyle izleyebilirsiniz.


Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%