Ana Sayfa Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim, sanılanın aksine dış dünya ile değil, tamamen sizin kendi iç dünyanızla ilgili bir terimdir. Kişisel gelişimin başlayabilmesi için, önce kişi kendi iç dünyasına, düşünce yapısına, bilinçaltı kodlarının diziliş şekline doğru derinlemesine bir yolculuk yapar. Bu aşamada her şey, bilincin tüm katmanlarını en ince ayrıntısına kadar analiz edebilmek için yapılır. Bilinçaltına kodlanmış olan bilgiler, kişinin kendi benliğini tam olarak tanımasından sonra yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar.

Kişisel Gelişim Süreci Sancılı Olabilir

Bu süreç elbette ki hızlı olmaz, kişinin kendini tanıma süreci, sancılı, korkutucu hatta çeldirici bir süreçtir ve bu süreçte hoşunuza gidecek ya da gitmeyecek bir çok şeyle yüzleşirsiniz. İşte bu yüzleşmeler sonunda, kişi kendi gerçekliğini kabullenir ve kişinin asıl gelişim süreci bundan sonra başlar.

Kişisel Gelişimin Hedefi Eksikleri Tamamlamak

Bundan sonra ihtiyaç olan aslında, benliğinizdeki eksik parçaları tamamlamaktır. Bu kategoride bulunan yazılarda, kişisel gelişimin her aşamasına dair bilgiler bulabilir ve bu süreci çekim yasası yardımı ile hızlandırabilirsiniz. Çekim Yasası'nın ne olduğu, nasıl ve nerede kullanılabileceğine dair içeriklerle kendinize istediğiniz dünyayı yaratabilirsiniz.