Kahve Falı Baktırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bir kahve falı ve bir falcının hayatınızı karartmasına izin vermeyin

0
195

Kahve falı, neredeyse tüm insanlığın tutkusu. Dünyanın yer yanında sadece fal bakılmak üzere özel olarak üretilen ve sadece fal baktırmak isteyenlerin tükettiği kahve türleri bile mevcut. Kimi zaman arkadaş muhabbetlerine meze, kimi zaman seanslara malzeme ama bir şekilde hayatımızın orta yerinde duran merak unsuru. “Fala inanma, falsız da kalma” diyen ataları dinleyip, sadece eğlencesine baktıranlar çoğunlukta olsa da, kahve falı baktırıp sonuçlarının etkisinde kalan da oldukça geniş bir kitle var.

İlk gruptaki fala inanmayan ama falsız da kalmayanlar, dilerlerse bu yazının devamını okumayabilirler. Zira kahve falı onlar için eğlence aracından daha fazlası değil. Fakat ikinci grupta bulunan ve kahve falının etkisinde kalan, falcıların söylediklerine takılan, duyduklarını hayatında arayan grubun, bu yazıyı dikkatle okumasını öneriyoruz.

“Ne söyleyeceksiniz yani, fal günahtır, zaten yalan dolandır, geleceği Allah’tan başka kimse bilemez mi diyeceksiniz?” diyenleri duyabiliyoruz ve böyle düşünmekte de haklılar çünkü fal deyince “ben hayatta fala inanmam, ne anlıyorsunuz yani yalan dolan” diye dayılananların sayısı bihayli fazla. Ama hayır, bunları söylemeyeceğiz zira kimsenin inancı bizi ilgilendirmez, Allah’la kul arasına girilmez, günahsa herkesin günahı kendi boynunadır, bizi ilgilendirmez, kahve falı baktırmak istiyorsa baktırır o da bizi ilgilendirmez.

Amacımız sadece kahve falı baktırmadan önce bilinçlenmenizi sağlamak ve bir fincan ve bir falcının hayatınızı mahvetmesine izin vermeyecek farkındalık düzeyine erişmenizi sağlamaktır. Evet yanlış duymadınız, “hayatınızı mahvetmek” diyoruz. Ama nasıl, nasıl olur da fal bir insanın hayatını mahvedebilir?

Bu sorunun cevabını vermeden önce bir konuyu anlamalısınız. Kendini Gerçekleştiren Kehanet, evet kahve falının hayatınızı iyi ya da kötü nasıl etkileyebileceğini anlayabilmeniz için, kendini gerçekleştiren kehanet nedir, bilmelisiniz.

Kendini Gerçekleştiren Kehanet Nedir?

Kahve falı be kendini gerçekleştiren kehanet

Kendini gerçekleştiren kehanet, bir kişinin özellikle de güvendiği ve inandığı kimselerden duyduğu ve olabileceğine ihtimal verdiği şeylerin, somutlalması, gerçeğe dönüşmesidir. Her zaman inanmak şart değildir, sürekli duyduğunuz şeyler de bir süre sonra gerçeğe dönüşür. Sürekli düşündüğünüz, içten içe istediğiniz ya da korktuğunuz şeyler de bir süre sonra gerçeğe dönüşür. Bunu siz bilinçli yapmazsınız ancak bilinçaltınız buna öyle şartlanır ki, olaylar tam da bilinçaltınıza yazdığınız şekilde gelişmeye başlar.

İnanmakta güçlük çekenler için birkaç atasözü örneği verelim. Bize inanmayabilirsiniz, hatta bu konunun uzmanlarına da inanmayabilirsiniz, bu sizin kişisel tercihinizdir ancak yerinizde olsak asırlardır dilden dile söylenerek gelmiş bu sözlerin derinine iner ve anlamaya çalışırdık. Bakın ne demiş atalarımız;

Bir şeyi kırk kere söylersen olur

Sakınan göze çöp batar.

Korktuğun başına gelir.

Para parayı çeker.

Fazla acıma acınacak hale düşersin.

Ve daha birçok örnek verilebilir. Ayrıca Mahatma Gandi’nin de bu durumu anlatan çok güzel bir sözü vardır;

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür… Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür… Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür… Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür… Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür.

Yani sizin bir konudaki iyi ya da kötü inancınız, olacağını sık sık düşündüğünüz şey, sık sık dile getirdiğiniz cümleler, siz hiç farkında bile olmadan gerçeğe dönüşebilir (daha ayrıntılı bilgi için bkz. Kendini Gerçekleştiren Kehanet ya da Beklenti Etkisi). Peki bu bilgi ışığında, kendini gerçekleştiren kehanet ve kahve falı ya da herhangi bir fal türü arasındaki ilişki nasıldır?

Kahve Falı ve Kendini Gerçekleştiren Kehanet İlişkisi

Kahve falı

Fal, genellikle birinden ya da birkaç kişiden duyduğunuz ve her şeyi bildiği söylenen bir falcıya baktırılır. Doğru mudur? Haliyle fal baktıracak kişinin bilinçaltına, o falcının söyledikleri çıkıyor, bu falcı ne söylerse olacak düşüncesi ya da ya kötü bir şey söylerse, o da çıkarsa korkusu yerleşir. Yanlışsak lütfen düzeltin. Burada kendini gerçekleştirecek olan kehanetin bilinçantındaki yeri hazırlanmış olur. Artık geriye kalan o yere kehaneti yerleştirmektir.

Ardından meşhur falcıya gidilir ve fal baktırılır. Falcı iyi şeyler söylediyse ne âla ne güzel. Gerçekleştirin kehaneti gerçekleştirebildiğiniz kadar. Ama bir de kötü, üzücü, düşündürücü, huzursuzluk verici şeyler söylediyse, işte burada sağlam bir bilinç düzeyine sahip olmanız hayati önem taşır.

Falcı söyler, siz aklınıza kaydedersiniz, o kadar iyi dinlersiniz ki adeta kopyalarsınız sözleri. Bununla da bitmez, eve giderken düşünürsünüz, unutmamak için tekrar edersiniz, söylediği şeylerin doğru olup olamayacağına dair hayatınızda işaretler ararsınız ve bilinç düzeyindeki düşünceleri farkında olmadan bilinçaltınıza bir güzel işlemeye başlarsınız. Bu da yetmez, eşe dosta akrabaya bir değil birkaç kere anlatırsınız ki, bu da falcının kehanetlerini bilinçaltınıza kazıyan son nokta olur.

Sonra ne mi olur?

Kahve Falı Kehaneti Gerçekleşmeye Başlar

Ve siz de “aaa bak ya bu falcı gerçekten biliyormuş” dersiniz. Bazı insanlar vardır ki, tamamen doğal Allah vergisi bir yetenekle doğarlar (neden böyle bir yeteneğe sahip olduklarını ancak Allah bilir) ve onlar bir insanın geleceğine bakmak için kahve fincanı gibi araçlara ihtiyaç duymazlar. Onlara diyecek lafımız yok ki bu insanlar size asla kötü şeyleri söylemezler. Yalnızca sizin faydanıza olacak ya da size bağlı gelişecek olaylar hakkında konuşurlar. Bu tür insanlara falcı denilemeyeceği gibi zararsız ve bu iş ile para kazanmaya çalışan insanlar da değillerdir. Bu doğrultuda size tavsiyemiz;

Para ile Kahve Falı Bakan Kimselere Fal Baktırmayın

Çünkü onlar tüccarlardır. Paranızı alırlar ve sizi bilinmezlerle baş başa bırakırlar. Genellikle iyi tanınırlar. Büyük kitleler tarafından tavsiye edilirler. Kötüyü de söylüyor iyiyi de diye lanse edilirler ve sizi kendilerine bir şekilde çekmeyi başarırlar. Onlar için sizin oraya bıraktığınız para önemlidir, sizin ordam çıktıktan sonraki hayatınızı umursamazlar, verdikleri bir kara haberin kaç hayatı karatma potansiyeli olduğunu bilmezler. Ticaret yaparlar ve rahat rahat uyurlar, siz yatağınızda döner dururken.

Daha Önce Ölüm Haberi Vermiş Falcıya Gitmeyin

Bazıları vardır ki, insanlara kaza geçireceklerini, çok hastalanacaklarını ya da öleceklerini söylerler. Bunlar en büyük yalancılardır. Geleceği gerçekten gören bir insan, değiştirilme potansiyeli olmayan hiçbir bilgiyi size vermez. Size kara haberler veren bir falcı, emin olun sadece kötü reklam yapıyordur. Söylediklerini çok önemser ve kendini gerçekleştiren kehaneti çalıştırırsanız, hayatınızı geri dönülemez zararlara sokarsınız.

Herkesten Duyduğunuz Falcıya Asla Gitmeyin

Bu gibi kişiler, daha siz fal baktırmadan bilinçaltınızda sağlam bir yer edinirler ve söyledikleri şeylerin kendini gerçekleştiren kehanete dönüşme ihtimalleri çok yüksektir. İlla ki gitmek istiyorsanız, kötü birşey görüyorsa ve sizin değiştirme şansınızın olmadığı bir şeyse, katî suretle size söylememesini tembih edin. Eğer ki bilinç düzeyinize müdahale edebilecek potansiyele sahipseniz, söylediği iyi şeyleri duyup, diğerlerini hiç söylememiş gibi unutun.

Evet, artık kahve falı ve gerçekleşmesi ya da gerçekleşmemesi ile ilgili durumu bildiğinize göre, bir fal tutkunu iseniz, bu tutkunuzu sadece iyiyi bilinçaltınıza kazımak için ve kendini gerçekleştiren kehanetin hayatınızı çok daha iyiye götürmesini sağlamak üzere kullanın.

Yazımızı buraya kadar okuyan, fala inanmayıp falsız da duramayanlara da emeğe saygıları ve bilinçlenme yolundaki istekleri için teşekkür ediyoruz ve yazımıza burada son veriyoruz. Falların da sizleri hayallerinize kavuşturması dileğiyle, huzurlu kalın.

 

 

 

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%