İnternet Üzerinden Kişisel Gelişim Mümkün mü

0
176

Kişisel Gelişim Deyince Ne Anlıyoruz ve Ne Anlamalıyız?

Kişisel gelişim denince hayale gelen dış dünyanın istekler ve arzular doğrultusunda değişimi olsa da, kişisel gelişim esas itibariyle kişinin iç dünyasına yolculuğu, gerçekten kim olduğunu bulması, dış dünyanın ve çevrenin dayatmalarının olmadığı bir alanda kişinin karakterini ve egonun alanı dışında kalan benliğini bulmasıdır. Bu yolculuğu gerçekleştirmenin en doğru yolu kişinin tüm dış uyaranlardan arınarak, ego ve hırslarını bir kenara bırakarak ve şartlardan ve durumlardan bağımsız bir şekilde özüne bakması olsa da, internet üzerinden bulabileceğiniz makaleler, meditasyon teknikleri, enerjinizi temizlemek için uygulanabilecek çalışmalar; konsantrenizi sadece ve sadece iç dünyanıza çevirebilmenize yardımcı olabilir.

Kişisel Gelişim Uzmanları ile İletişime Geçebilirsiniz

Ayrıca nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinden emin değilseniz, internet üzerinden de iletişime geçebileceğiniz Kişisel Gelişim Uzmanlarından da yarım alabilirsiniz. Bilinçli zihninizi ve günlük hayatın tüm karmaşasını susturabilmek için meditasyon yapmanız gerekebilir. Meditasyonu da bir uzmandan öğrenebileceğiniz gibi internet üzerinden bulabileceğiniz birçok teknik ile de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Diğer İnsanların Deneyimlerinden Yararlanabilirsiniz

Bu konuyla ilgili olan videoları izleyebilir, kişisel gelişim üzerine yazılmış yazıları okuyabilir ve insanların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Yabancı diliniz varsa şansınız biraz daha artıyor çünkü yabancılar bu işe çok önem veriyor. İzleyebileceğiniz içerik sayısı ve kalitesi artmış oluyor bu durumda. Tabii Türkçe kaynaklar arasında da faydalanabileceğiniz oldukça kaliteli kaynaklar da mevcut ancak sayıca oldukça kısıtlı maalesef. İsim isim zikredemesek de internet üzerinden arama yaptığınızda onlarla zaten karşılaşacaksınız.

İnternette Kişisel Gelişim Nasıl Olur?

Öncelikle size en yakın gelen en samimi hissettiğiniz içerikler hangileriyse bunları tarayarak başlayın. Sonra bu çerçeveyi biraz genişletin başka içerikleri de deneyin bir tanesine bağlı kalmaktan sakının. İşin en zor kısmı sizin, çünkü kendinizi geliştirmeye bazı konularda değiştirmeye karar veren siz, bunun için zor yollardan geçeceksiniz. Ama merak etmeyin her yol geçilmek için inşaa edilir, zorluklar aşılmak için vardır, engeller de sizi varacağınız hedefe götüren birer vasıtadır ve yoldaki engeller ne kadar çoksa hedef de o oranda büyük ve mükemmeldir.

İnternette kişisel gelişim için bazı ipuçlarını ise şöyle toparlayalım;

– Kendinizi geliştirmeye yönelik çıktığınız bu yolda kararlı olun ve bunda ısrarcı olun.
– Takip edeceğiniz kaynakları iyi seçin kaliteli ve özgün içerikli kaynaklar tercih sebebiniz olsun.
– Bol bol okuyun, izleyin, not alın sonra bunları hayatınızda uygulayın. Uygulamadığınız her bilgi unutulmaya mahkûm ne yazık ki.
– Bir anda kendinizden büyük değişimler beklemeyin bunlar yavaş yavaş ve zaman içinde olan şeyler o yüzden aceleci olmayın sabırla yaklaşın bu süreci böylece daha rahat geçirebilirsiniz.
– Kişisel gelişim hayatın sadece bir bölümünde elzem olan bir ihtiyaç gibi değil bunu kabul ederek çıkın bu yola. Her an her saniye dünyada bir şeyler değişmekte ve gelişmekte. Sizin de bu düzene ayak uydurabilmeniz için kendinizi her zaman geliştirmeniz gerekiyor.

Kendinizi geliştireceğiniz günlerin yakın olması dileğimizle.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%