Harry Potter Sevmeyenlerin Hiçbir Zaman Anlayamayacağı 22 Durum

0
670

Harry Potter fanları olarak, yeni Harry Potter kitabımız  Harry Potter ve Lanetli Çocuk hayırlı uğurlu olsun diyerek yazımıza başlayalım. Biz kitabı orjinal dilinde okuduk ama siz de okuyana kadar spoiler vermeyelim tadı kaçmasın diye düşündük. Her ne kadar bağrımıza basıp, “sana anne diyebilir miyim teyze?” diye soracak kadar sevdiğimiz yazarımız J.K.Rowling’in yazdığı bir kitap olmasa da, uzun zaman sonra Harry Potter adının geçtiği yeni bir şeyler duymak bile heyecanlanmamıza yetti. Harry Potter’ın ilk kitabı piyasaya çıktığında hepimiz çocuk sayılırdık. Hey gidi günler. Hagrid’in Harry’i o gıcık teyzesi ve eniştesinin evinden alıp da Hogwards’a götürdüğü günler dün gibi. Hele o dombili uyuz kuzeni yok muydu? İşte hem o günleri yad edelim, hem de Harry Potter ve Ajayip Fanları olarak tüm dünyaya bir expecto patronuuum diyelim dedik. İşte Harry Potter filmleri izlemeyen ya da Harry Potter kitapları okumayanların, okumaya da niyeti olmayanların hiçbir zaman anlayamayacağı x şey;

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nu Evimiz Gibi Görmek

Harry potter

Evet biraz tehlikeli, biraz da maceralı, acayip süper bi ev yahu. Hogwarts gerçek mi peki? Tabii ki de gerçek. Peki Hogwarts nerede? Kalbimizde. Zor sığdırdık biraz kendisini ama Astronomi Kulesi’ni azıcık kesince oldu.

Hogwarts Savaşı’na Adam Toplamak

Harry potter - hogwarts savaşı

 

Yaa tabii, ne sandınız. Biz öyle boş boş sevmiyoruz Harry Potter’ı. Baktık Lord Voldemort güçleniyor, biz de başladık mahalleden adam toplamaya. Severus Snape pek de aklımızda yoktu ama iyi adammış be haksızlık etmişiz yağlı saçlı Karanlık Sanatlara Karşı bişeyler ettirme öğretmenimize. Napalım canım, iyi oynamış o da.

Hipogrif’e Binmeyi Bilmek

Harry potter ve hipogrif sahgaga

Hipogrif Şahgaga ve Harry Potter sağolsunlar. Öğrettiler bize hipogrife nasıl binilir. Önce güvenini kazanacaksın Şahgaga’nın. Sonra oturacan boynuna, vuracan beline kazmayı. Yok yok öyle değil. Böyle Titanik’teki iskele sahnesi gibi açacaksın kollarını iki yana, düşersen de hipogrif seni hemen yakalar. Yakalamazsa o zaman yandın işte. Ali rizanin kaffasi gibi şişer kafa göz.

Siyah Köpekleri Sirius Diye Sevmek

Harry potter ve sirius black

Tabii, ne de olsa Sirius Black Harry’nin vaftiz babası, iyi bir Animagus (hayvan kılığına girebilen büyücü). Animagus dedik de aklımıza geldi, Ron nasıl da senelerce pis Kılkuyruğu normal bir hamster diye beslemiş. Pis fare nolacak.

İçten içe Krum’u Hermion’a Daha Çok Yakıştırmak

Harry potter -Victor Krum

Yani şimdi yiğidi öldür hakkını da ye hatta, sonra kalan şeylerini de dağıtırsın sağa sola. Neyse konuya dönelim. Yani Ron Weasley iyi çocuktu hoş çocuktu ama ne bilelim biraz şapşikti sanki. Krum’daki karizmayla Hermion’daki zeka birleşince daha güzel olurdu acaba ki. Yok ya Ron’da Hogwarts Savaşı’nda acayip yiğitti şimdi doğruya doğru. Ama Üç Büyücü Turnuvası’nda Krum’un karizması ya karizması, ron, krum; krum, ron, krom rum…

Süpürge Dolaplarına Antipati Duymak

Harry potter

Evet, biz Harry Potter’cılar doğamız gereği süpürge dolaplarını hiç sevmeyiz. Süpürge dolabımız var mı? Yok. Olsun yine de sevmeyiz. Kahrolsun süpürge dolapları.

Dursleylerden Nefret Etmek

Harry potter

Nasıl Dursleyler kim ya? Hani var ya bizim Harry Potter’ı süpürge dolabına kapatan vicdansız Petunya Teyze, kocası öküz benzeri adam Vernon Enişte ve gıcık oğulları Dudley. İşte biz Potter hayranları whole of us bu Dursleylerden nefret falan ederiz.

Hedwig’in Gelişini İple Çekmek

Harry potter ve baykuşu hedwig

Baykuş Hedwig, Harry Potter’a Dursleylerle kalma cefasının bittiğini haber veren cici kuş. Dev adam Hagrid doğumgününde hediye etmiştir Hedwig’i Harry’e. Çok akıllıdır kendisi. Hedwig’i düşünmek beraberinde Bellatrix Lestrange’den nefret etmeyi getirir. Sebebini Harry Potter’cılar bilir.

Terminallerde 9-3/4 Platformu Aramak

Harry potter

Kendinle, “kesin buralarda bir yerde de nerede, acaba, şu 9.peronla 10.peron arasına bi dalsam mı ki” sorularıyla devam eden tamamen zihinsel sohbetler yapmak her Harry Potter’cının asli görevidir. Durulmaya tiz 9 üç çeyrek buluna.

Tuvaletin Işığını Lumos Diyerek Açmaya Çalışmak

Harry potter - lumos maxima büyüsü

Yani asamız yok diye biz Lumosamayacak mıyız? Harry’nin asası bizim asamız, biziz asamız Harry’nin asası. Ya da öyle bir şey. Belki de bit asamız bile yoktur. Yazık bize. Ama parmağımız var buna da şükür. Ne olur yani parmağımızın ucunda ışık yansa ya da tuvaletin ışığını “Lumooos” diye açsak. Nolur yani? Değil mi ama?

Bangır Bangır “Expelliarmus” Diyerek Dolaşmanın Verdiği Haz

Harry potter

Odada bir anda “expalliarmus, eksspeliarrrmus” diye bağırmaya başlamak ve inanılmaz eğlencesi. Evet bir yerlerimizden beyaz ışık huzmesi falan çıkmadığı doğrudur ama ya çıkarsa ? Vicdansız falan da değiliz ayrıca kimsenin kalbine doğru “expelliarmus” diye bağırmayız. Ama ya bağırırsak 😛 Şaka şaka bağırmayız. Ama belki elinizdeki elmaya falan bağırabiliriz. Siz de bi ısırık verseydiniz yani di mi.

Kokmuş Çoraplara Sempati Duymak

Harry potter ve ev cini dobby

Hiç ıyyy iğreeenç demeyin. Sizin o ıyyy dediğiniz çorap bir ev cinini özgürlüğüne kavuşturuyor. Zavallı Dobby, Harry Potter sayesinde Malfoy ona bir çorap verdiğinde ne kadar da sevinmişti. Bir de Kreacher vardı, Blacklerin ev cini. Çatlak kafa, en büyük hayali kafasının kesilip bir plakaya yerleştirilmesiydi. Ama sonuç olarak kokmuş çorap hayati öneme sahip. İğrenç kokuyorsa daha değerli tabii.

Ford Mustang Hayranı Olmak

Harry potter

Harry ve Ron bir türlü 9 üç çeyrek platformundan geçemeyip de Hogwads Express’ine yetişemeyince, Hogwards Cadılık ve Büyücülük Okulu’na Ron’un babası Arthur Weasley’nin meşhur külüstürü Ford Mustang’la gitmişlerdi de, Şamarcı Söğüt bunları bi güzel tokatlamıştı. Pert etmişlerdi caanım Mustang’ı. İşte o gün bugündür Mustangcıyız biz abi.

Gerçek Ruh Emicilere Karşı İçinden “Expecto Patronum” Diye Bağırmak

Harry potter - patronus

Öyle insanlar var ki, Azkaban gardiyanları Ruh Emiciler yanlarında siyah giymiş melek gibi kalır. Böyle bir bakarlar, bütün enerjin uçar gider. Öyle ağzınızın içine kadar girmelerine de gerek yoktur bu gerçek ruh emicilerin. Beş metre öteden ruhunuzu hüpleyecek kadar fenalardır. İşte o tür insanlara karşı hemen içinizden bir patronus büyüsü salıverirsiniz. Çarpıp çarpıp seksin pis ruh emiciler patronusumuza.

Avada Kedavra Lanetine Benzeyen Bir Şey Söyledikleri İçin Sihirbazlardan Huylanmak

Harry potter

Var bu hokkabazlarda bi bit yeniği ama tam da emin olamadık. Abra Kadabra nedir arkadaşım, Avada Kedavra gibi. Değil mi ama. Başka bir şey de, ne bilelim, ombili dombili buu de, bibidi babidi buu de, yani abra kadabra diyosun, nereden bilelim biz senin birilerine üç ölümcül lanetten biri olan Avada Kedavra’yı yapmadığını, değil mi? Alkııışşşş. Burda seyirci coşkudan ayağa kaşkar. Kalktık mıııı? Oturabiliriz.

Lord Voldemort’u İçten İçe Çekici Bulmak

Harry potter lord woldemort

Her ne kadar bir burnu olmasa da, adamda bir karizma var yani. Adam dedim kusura kalmasın. Yani en azından segilediği bir duruş var değil mi? Adam (adam diyorum ama alınmaz inşallah Kim Olduğunu Bilirsin Sen) kararlı Harry’i yiyecek. De anlamadığım nokta sen koskoca kötü Adı Anılmaması Gereken Kişi’sin. Ne diye Harry bebesinin alnına şimşek çiziyorsun. Ne biliym adını yazsaydın, ya da V yapsaydın, ya da bi kurukafa falan da olurdu. Daha yaratıcı olabilirdin. Ama var bi karizma, bi zeka oyuntusu yani, onu da inkar edemeyiz.

Çok Şikayet Edenlere Mızmız Myrtle Demek

Harry potter- mızmızmyrtle

Yalan mı işte Mızmız Myrtle hepsi. Hadi Mızmız Myrtle’ın mızırdanmak için bir sebebi var. Pis basilisk kızı öldürmüş. Kız halen öldüğünü kabul edememiş. Bu basilisk hayvanı kadar gereksiz, orda burda dolanıp, milleti taşa çeviren bir yılan daha görmedik. Hatta biz hiç yılan görmedik. Hatta biz hiç günah yapmaadık 🙂

Günün Sonunda Kendini İnferius’a Benzetmek

200w_d (28)

Gün sonu diye bir şey var mı onu da tam olarak bilmiyoruz ama, işine gidip evine gelen, yemeğini yiyip biraz televizyon izleyip yatan, kısacası kabul gören insan hayatının gün sonuna doğru kendini İnferiuslara (yürüyen ölülere) benzetmek ama biraz daha zaman geçince tıpkı Dumbledor’un ankası Fawkes gibi küllerinden yeniden doğup kaldığın yerden devam etmek.

Mercedes’in Önüne Testral Bağlamayı Hayal Etmek

Harry potter ve testralcik

Şöyle iki tane testralimiz olsa da bağlasak şu bizim SLR McLaren Mansory Renovatio’nun (yuh bu testralden daha hayal bi hayal oldu be 😉 önüne, hem arazide gitsek hem havada hem denizde, belki bir Mars’a gider geliriz. Bizi de ancak Mars paklar galiba.

Eve Gelen Sevilmeyen Kişiye Bakıp “Riddikulus” Diye Bağırmak

Harry potter

Yüzüne bağırmak dediysek, içimizden yani. Tabii Riddikulus derken aklımızdan da zitaretçimizin poposuyla yüzünün yer değiştirdiğini falan düşünüyoruz. Böcürt ziyaretçi, en çok korktuğunuz şeye dönüşmeden önce acele etmek lazım.

Harry Potter Kitaplarını Kitaplığın Görünmeyen Bir Yerine Saklamak

Tabii, ya biri görüp de isterse. Ya götürür de geri getirmezse, aman allahım, ya okurken üstüne çok özlü iksir dökerse. Alamazsınız, hayır. Onları bizden almak için cesedimizi çiğnemeniz gerek. Yok abartmayalım yahu, bi sersemletme büyüsü de işinizi görür.

Yeni Harry Potter Kitabını 3 Saatte Bitirip Sonra da Pişman Olmak

Her kitapta aynı şeyi yaparız. Bu sefer yavaş yavaş okuyacağım, idareli okuyacağım diyip, 3 saatte kitabı bitiririz. Sonra da yeni kitap çıkıncaya kadar pişmanlıktan evde dört döneriz. Genellikle bu acıya daha fazla dayanamayıp, önceki kitapları en baştan okur, repliklerini bile ezberlediğimiz filmleri tekrar izleriz.

O halde biz kimiz?

Cevap: Açılır en son kitap, çıkarılır arasından ayraç olarak kullandığımız kimlik ve bakılır. Hepsinde aynı şey yazmaktadır. HARRY POTTER FANATİĞİ.

Harry potter - çatalboynuzlu geyik

HEPİNİZE BİZDEN BİR MÜRVER ASA ve BİR ÇATAL BOYNUZLU GEYİK. Hayırlı ola.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%