Güne Güzel Başlayın, Çekim Yasası Size Çalışsın!

0
407
Çekim yasası ile mutlu olun

Bugün güne iyi başlamanın öneminden, bunun Çekim Yasası’nı sizin için nasıl harekete geçireceğinden ve uykusuz, yorgun, sinirli, bezgin ve eliniz ayağınıza dolaşmışken bile bunu nasıl başarabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

Çekim Yasası Gün Başladığında İşe Koyulur

Günün başlangıcı hayatımızın en önemli ve en çok üzerine düşmemiz gereken kısmıdır aslında. Her ne kadar birçoğumuz sabah telaşının içinde kaybolup hislerimizi pek önemsemesek de, günün geri kalanının bizim için nasıl geçeceğini belirleyen de güne başlarken hissettiğimiz şeylerdir. Diyebilirsiniz ki “her zaman kötü başlayan gün kötü devam etmiyor”. Elbette etmeyebilir çünkü siz dün ya da daha önceki gün bir ara bugün için pozitif enerji yaymışsınızdır ve yaydığınız bu pozitif enerji size daha güçlenmiş şekilde dönmüştür. Buna göre; düşünmemiz gereken, nasıl her anımızı iyi hissederek geçiririz ve geleceğe bu şekilde nasıl yatırım yaparız.

Negatif Enerji Alanını Derhal Terk Edin

Evet, uyandınız ve yapmanız gereken bir yığın şey var. Uykusuzsunuz, yorgunsunuz, bezginsiniz, yataktan kalkmaya bile üşeniyorsunuz. Ama bilmediğiniz şey, bunların hiçbirinin gerçek olmadığı. Aslında sizin öyle hissetmenize neden olan sadece, o an içinde bulunduğunuz negatif enerji alanı. Bir an önce bu negatif enerji alanından çıkmalısınız. Nasıl mı? İşte size işe yarayacak birkaç öneri;

İçinizdeki Çocuğu Harekete Geçirin

Kalkın ve yatakta zıplayın mesela. Kulağa çok çocukça geldiğini biliyorum ancak dünyada her koşulda mutlu olabilen tek canlı topluluğunun çocuklar olduğunu da biliyorum. O yüzdendir ki; negatif enerji alanından bir an önce kurtulmak için, içinizdeki çocukla oyunlar oynayın, onu eğlendirin, onun size nasıl da kocaman gülücükler gönderdiğini gördüğünüzde çok iyi hissedeceksiniz ve gün sizin için gülücükler getirecek.

Bunu yapamadınız mı? Olsun, içimizdeki çocukla oyunlar oynamanın tek yolu yatakta zıplamak değil tabii ki. Aynanın karşısına geçin ve ona komik suratlar yapın, onunla birlikte siz de gülün 🙂 Görüntünüz sizi gerçekten güldürecek.

Bunu da mı yapamadınız, sesinizi değiştirerek onunla konuşun mesela. Merhaba nasılsın bebek deyin ona, sonra cevap verin ama bebek olarak 🙂

Kendinizi Eğlendirmeyi Öğrenin

Sanırım anlatmaya çalıştığımız şeyi anlamışsınızdır. Yapabileceklerinizin sayısı tamamen sizin yaratıcılığınızla doğru orantılı. Ne saçma şeyler demeyin. İlla ki birinin sizi güldürmesini beklemeyin, kendinizi güldürmeyi öğrenin.

Negatif enerji alanından çıkmayı bir kez başarırsanız, kolay kolay oraya dönmezsiniz emin olun. Çünkü pozitif dünya tahmin edebileceğinizden daha eğlenceli.

Hareketli Şarkılar Dinleyin

Negatif enerji alanından çıkabilmenin bir yolu da hareketli şarkılar dinleyip, eşlik etmek hatta birlikte dans etmektir. Bunları yapabilmek için ne bülbül gibi bir sese ne de profesyonel dansçı olmaya ihtiyacınız var. Sadece söyleyin, yüksel sesle şarkıya eşlik edin. Fiziksel olarak engel bir durumunuz yoksa dans edin. Fiziksel olarak engel bir durumunuz varsa ya da hasta hissediyorsanız lütfen bu yazıyı okuyun.

Bir kere o kötü alandan ayrılabilirseniz, geri dönmemek için elinizden geleni yapın. Mesela kötü hissettiğiniz an patlatın bir şarkı. Söylemekten zevk aldığınız bir şarkıyı yüksek sesle söyleyin. Ya da komik bir şey yapın, şarkıyı garipleştirerek söyleyin. Önemli olan o an ki hislerinizi değiştirmeniz. Teknik konusunda kendinizi tamamen özgür hissedin.

Konuşmaktan Zevk Alacağınız Birini Arayın

Bu arkadaşınız olacak diye bir şart yok tabii ki; anneniz, babanız, eşiniz, kızınız, oğlunuz herkes olabilir. Burada önemli olan nokta, aradığınızda size dert yanacak, içinizi karatacak birini değil de enerjisi yüksek, sadece sohbet edebilen, sıkıntılıyken bile gülebilen birini aramanız.

Diyelim ki yok böyle biri. Açın messenger’ı ve samimi hissettiğiniz bir arkadaşınıza ya da tanıdığınıza güzel, komik, mutluluk verici bir şeyler yazın. Mesela “merhaba” yazmayın da, “merhabaa, ben geldiiim, seni özledim, sohbete geldim” yazın ya da yazarken içinizi sevinçle dolduracak herhangi bir şey. Unutmayın, amacımız içimizi sevinçle, neşeyle doldurmak. İyi hisler uyandırmak. İyi hissettiğiniz her an gelecek için doğru ve güzel bir adım atıyorsunuz, bunun bilinciyle hareket edin.

Monologlardan Yararlanın

Hiçbirini yapamıyorsanız, monolog kurun. Daha basit tabiriyle, kendinizle sohbet edin. Soru sorun cevap verin. Kendinizi tanımak için kullanabileceğiniz bu tekniği pekala kendinizi eğlendirmek için de kullanabilirsiniz öyle değil mi? Yaratıcı olun, kendinize tuzak sorular sorup tuzağa düşürün ve kendinize gülün mesela 🙂 Tek başına ne kadar eğlenebildiğinizi gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Tüm bunları anlık his değişimi yaratmak için kullanabilirsiniz. Tabii ki bunları yaparak hayatımızı geçirmeyeceğiz, korkmayın. Sadece bir yerden başlamak adına tüm bunlardan faydalanacağız. Zaten bir kere başarırsak, iyi hislerimiz sayesinde yaydığımız pozitif enerjiler, bize gülmek için oldukça fazla neden getirecek. Tüm bunlara ihtiyacımız kalmayacak.

Dediğimiz gibi bir yerden başlamak lazım. Hiçbir neden yokken gülebilmenin, kötü hissettiren olayların arasında iyi hissedebilmenin bir yolunu bulup, bir başlangıç yapmamız lazım. Sonrası zaten kendiliğinden şekillenecek.

Çekim Yasası’nı hayatınıza uygulamayı öğrenirken, neşeli dostluklar da kurmak isterseniz sizleri de buraya bekleriz.

Çok çok mutlu, bol eğlenceli sabahlar dileğiyle…

Leave your vote

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%