Neden Mutsuzsunuz?

0
373
neden mutsuzsunuz

Düşünce gücü; doğru kullanıldığında, tüm hayatınızı değiştirebilir, sizi iyileştirebilir, düşünce gücü ile zengin olabilirsiniz ya da olmasını istediğiniz her şeyin gerçek olmasını sağlayabilirsiniz. Düşünce gücü -nü doğru kullanabilmek ise tamamen hislerimizi çok iyi okuyabilmemize bağlıdır. Çünkü bu yolda bizi yönlendirecek olan hislerimizdir. Evrendeki sonsuz enerji bloğuna katılacak olan enerjiyi üreten düşünce gücü, bu gücün doğru yolda olup olmadığını bize anlatan ise hislerimizdir. İyi hissediyorsak, düşünce gücü -müz doğru yolda, kötü hissediyorsak, endişeliysek, korkuyorsak yanlış yolda ilerliyordur ve hemen başka bir yol aramalıyız.
İyi bir insan olduğunuz halde, neden her türlü olumsuzluğun sizin başınıza geldiğini anlatmaya çalışmaya ve düşünce gücü ile ilgili konuşmaya başlamadan önce, iyi bir insan olduğunuz için sizlere teşekkür etmek istiyorum.

Hayatınızı istediğiniz gibi yönlendirebilmeniz için "güne iyi başlamak" anahtar eylemdir. Şartlar ne olursa olsun, bunu nasıl başaracağınızı öğrenin #kişiselgelişim #çekimyasası #mutluluk #olumlama

TerstenGlob tarafından gönderildi 20 Mart 2016 Pazar

İyi Olmak, İnsan Olmanın En Temel Şartıdır Aslında

Kötü insan diye bir şey yoktur, insan olduğunu unutmuş varlık vardır. Onlar için temennimiz ise elbette, hafızalarının tekrar yerine gelmesi ve varoluş nedenlerini hatırlamaları. Düşünce gücü iyi insanlarla iken dünyayı inanılmaz güzelleştirebilecek güce sahipken, kötü ellerde çok tehlikeli olabilir zira.
Gelelim düşünce gücü -nün önemini anladığımızda, kendiliğinden cevap bulacak olan sorumuza. İyi bir insanım fakat hayatım olumsuzluklarla dolu, her tür aksilik beni buluyor, elimi neye atsam kuruyor, hiç kimseye hiç bir zararım olmamasına hatta elimden geldiğince yararım dokunmasına rağmen ilişkilerim kötü, neden?

Bütün kötü şeyler iyi insanların başına mı gelir? İyi olmak suç mu?

Birçok iyi insanın ortak sorularıdır bunlar. Dikkat ettiyseniz, tüm iyi insanların demedim, ‘birçok’ iyi insanın dedim. “Geri kalanı neden böyle değil peki?” dediğinizi duyar gibiyim. Nedeni oldukça açık: Diğerleri düşünce gücü -nün önemini biliyor ve bu gücü hayatlarının her anında kullanıyorlar.

İddialıyız!! Bu yazımızı okuduktan sonra, başka tur rehberine ihtiyaç duymayacaksınız!

Biliste tarafından gönderildi 22 Mart 2016 Salı

 

Peki siz nerede hata yapıyorsunuz?

İyi insanlar neden çok fazla sorun yaşar?
Bunu cevaplayabilmemiz için, iyi bir insanın özelliklerini bilmeliyiz, nedir iyi insanın aslında harika olan ama hayatını zora sokan özellikleri?
İyi insanlar:
1. Hassastır
2. Olumsuzluklar üzerine çok fazla düşünürler
3. Empati yetenekleri fazlaca gelişmiştir.
Evet, iyi insanların en iyi özellikleri bunlardır. Peki aslında bir insanda zaten olması gereken bu harika özellikler nasıl olur da hayatınızı mahveder? Bunu anlayabilmek için bu özellikleri birer birer incelemeye geçmeden önce, Quantum Yasası’nın temel özelliğini bilmemiz lazım.

Nedir bu temel özellik?

EVRENDE BENZER BENZERİ ÇEKER. ŞU AN NE HİSSEDİYORSANIZ YARIN BENZERİ SİZE GELECEKTİR.

Bunu unutmayarak, yazımızın devamını okuyoruz. Şimdi iyi insanın temel özelliklerinin, hayatını nasıl zora sokacağını incelemeye başlayabiliriz.

İyi İnsanlar Hassastır

Evet, iyi insanlar her konuda hassas insanlardır. Çabucak sevinebilecekleri gibi çok kolayca da üzülebilirler hem de her şeye. Mesela, yolda annesiz bir kedi yavrusu görürler, o kediden başlayarak tüm dünyadaki annesiz canlıları ve ne kadar zor durumda olduklarını düşünürler. Bu kötü bir şey midir? Tabii ki hayır ancak evrenin yasası burada devreye girer. Siz kedi yavrusuna ve diğer annesizlere üzülürsünüz, kötü hatta acı dolu hissedersiniz, bu hisleriniz negatif enerji olarak tüm evrende dolaşmakta olan diğer negatif enerjileri dolaşır, kendine benzer olanlarla birleşir ve size geri döner. Sonuç ne olur? Sizin gönderdiğiniz negatif enerji, diğerleri ile birleşip büyüdüğü için, kendinizi zaman geçtikçe daha kötü hissedersiniz. Ve bu böyle sürüp gider. Yani bir kedi yavrusu için duyduğunuz üzüntü, siz artık onu unutmuş olsanız bile, göndermiş bulunduğunuz negatif enerji yüzünden, büyüyerek size tekrar tekrar döner ve sonuçta ‘içimde bir sıkıntı var ama nedenini bilmiyorum’ durumu oluşur.

İyi insanlar dünyadaki kötü şeyler üzerine çok fazla düşünürler

Evet, çok fazla düşünürler çünkü kötü şeyler onları derinden üzer, bir çözüm yolu bulabilmek niyetiyle, tam olarak negatife odaklanırlar. Kedi yavrusu örneğine dönersek; hassas olduğu için kedi yavrusuna üzelen insan, sadece o kedi değil başka kedilerin de o an sokaklarda yalnız ve annesiz olabileceğini, bunun bir şekilde çözülmesi gerektiğini düşünür. O kadar çok ister ki onların tümünü kurtarmayı, adeta kendisi sokakta, aç, annesiz ve üşüyordur. Ve zihninde yarattığı bu gerçeklik; yalnızlık, terk edilmişlik duygusu, iyi insanın çok kötü hissetmesine neden olur. Bu hisler, negatiftir ve evrenin yasalarına göre, negatif enerjiler yine negatif enerjileri çekecek ve sizin gönderdiğiniz negatif enerji, katlanarak size geri dönecek ve daha kötü hissetmenize neden olacaktır. Ve siz bu duruma bir dur demediğiniz sürece de, katlanarak büyümeye devam edecektir.
Sonunda öyle bir noktaya gelinir ki; artık kedi yavrusu, sizden daha iyi bir yerdedir ve asıl yardıma muhtaç olan sizsinizdir. Siz bu durumu değiştirmedikçe de, kedi yavrusuna bir faydanız dokunmayacağı gibi, kendinizi de derin bir kuyuya hapsetmiş olursunuz.

İyi insanların empati yetenekleri fazlaca gelişmiştir

İyi insanlar iyiliğe o kadar fazla odaklanmışlardır ki, hayatları kimseyi incitmemek, üzmemek, herkesi anlamak, yardım etmek üzerine kurulmuştur. Bu özelliklerinden dolayı da, bilinçli ya da bilinçsiz empati yeteneklerini çok fazla geliştirmişlerdir. Çünkü bir insanı ya da bir canlıyı anlayabilmeleri ve onlara yardım edebilmeleri için, onların neler hissettiklerini bilmeleri gerekir. Bunu hayatlarına o kadar iyi entegre ederler ki, bir süre sonra bu durum otomatikleşir ve gördükleri her canlının o anki hislerini adeta kendi hisleriymiş gibi algılamaya başlarlar. Hatta bazılarında durum o kadar abarır ki, karşılarındaki canlının ağrılarını dahi hissederler.

Peki bu durum nasıl etkiler hayatımızı?

Cevabı aslında çok açık. Sıkıntıdaki her canlının hislerini üzerimize alırız, hatta bazen bu hislerin bize mi yoksa bir başkasına mı ait olduğunun ayırdına bile varamayız. Kötü hissederiz ancak neden kötü hissettiğimizi bilemeyiz. Kötü hissettiğimiz için negatif enerji yayarız ve bize dönüşü, daha önce de bahsettiğimiz gibi, daha büyüyerek gelen katlanmış bir negatif enerji yükü olur ve kendimizi daha kötü hissetmemize neden olur ve bu böyle sürer gider.

Evet, buraya kadar, iyi bir insan olduğumuz ve elimizden geldiğince iyiliğe çalıştığımız halde neden sürekli kötü hissettiğimizi ve neden olumsuzlukları hayatımıza çektiğimizi konuştuk.

Peki bu gibi durumlarda ne yapmalıyız? Düşünce gücü burada nasıl kullanılır? Hislerimiz bize nasıl yol gösterir?

Sonraki yazımızda bu soruları cevaplayağız. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle…

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%