Mutlu Olmak İçin Düşünce Gücü Nasıl Kullanılır?

0
296
Kisisel-gelisim

Neden Mutsuzsunuz? başlıklı yazımızda; Neden her şey iyi insanları bulur? sorusunu cevaplamıştık. İyi insanların, hayatlarına kötü olayları nasıl çektiklerinden, iyi olmalarının ve düzeltmek niyetiyle kötü olaylara odaklanmalarının, hayatlarını nasıl mahvettiğini anlatmıştık.
Düşünce Gücü ve bu gücün hayatınızı değiştirme potansiyeli; farkında olunduğunda iyi bir hayatın anahtarı olduğu gibi, farkında olunmadığında da hayatınızdaki kabustur. Siz iyi bir şey yaptığınızı düşünüp olumsuzluklara karşı savaşırken (ki kilit nokta savaşmaktır), aslında savaştığınız olumsuzlukları hayatınıza çekersiniz.
Peki ne yapmalısınız? Bu olumsuzluklar var ve olmaya da devam edecek. Görmezden mi gelmelisiniz? Bunlar olmuyormuş gibi mi yaşamalısınız?

Tabii ki hayır. Burada iki seçeneğiniz var.

1. Olumsuzluklar için elinizden gelen bir şey varsa yapın ve huzurla yolunuza devam edin ve olumsuzluklarla her karşılaştığınızda aynı şeyi yapın.

2. Şu an için olumsuzluklar karşısında bir şeyler yapabilecek güce sahip değilseniz, o güce ulaşma isteğinin motivasyonu ile her şeyi bir kenara bırakın ve yolunuza devam edin, ta ki güç sizinle oluncaya kadar. Sonrası 1. Maddeyle devam etmek.

Öyle ya da böyle geleceğinizi güzelleştirmek istiyorsanız, bugününüzü güzelleştirmek zorundasınız. Bugün iyi hissetmek zorundasınız. Olumsuz düşünceler daha ilk filizlenmeye başladığında, onları uzaklaştırmalısınız. Başka şeylere odaklanmayı ya da o olumsuz düşünce için önce elinizden geleni yapıp başka şeylere odaklanmayı deneyebilirsiniz.

Gününüzün kötü başlamasına asla müsaade etmeyin. Uyandığınızda kötü hissediyorsanız hemen bir şeyler yapın ve o duyguyu değiştirin. Mesela şarkı söyleyin. Mesela sevdiğiniz bir şarkıyı yüksek sesle dinleyip ona eşlik edin. Mesela sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayıp sohbet edin. Dışarı çıkın, ya da evde kalıp dans edin, temizlik yapın, ya da evi toparlayın, uzun zamandır bekleyen bir işinizi bir çırpıda halledin ya da. Yani değiştirin, o an ki ruh durumunuzu, duygularınızı değiştirin. Aksi halde bütün gün kötü duygularla kalıp, olumsuzlukları kendinize çekeceksiniz.

Evet değiştirin, ve her an gününüzün ne kadar güzel olduğunu, ne kadar iyi hissettiğinizi düşünün. Her geçen dakika enerjinizin arttığına tanık olacaksınız.

Teşekkür etmeyi ya da şükretmeyi unutmayın. İkisi de aynı şeydir. Size hangisi uyuyorsa onu yapın. Bu kadar güzel bir gün için geçirdiğiniz için teşekkür edin / şükredin. Yapabiliyorsanız yüksek sesle ve üç kere söyleyin. 3 sayısı önemlidir. 3 sayısı minnet duygusuyla aynı frekansta titreşir (3 sayısı tüm dinlerde, inanışlarda ve felsefelerde ayrı bir yere sahiptir). Minnet duymak, şükretmek, teşekkür etmek; hepsi memnuniyet göstergesidir. Hayatınızı sevdiğinizi söylemiş olursunuz. İyi duygular uyandırır, iyi enerji yayarsınız. Daha fazla memnuniyet için yarınınızı şekillendirirsiniz.

Evet, artık geleceğimizi şekillendirmek için ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Ama asıl zor olan uygulama kısmıdır. Bunu başardığınızda her şey çok çabuk değişir ve bunu sürekli yaptığınızda, artık bu sizin yaşam şekliniz olur. Sonrası ise, ne istiyorsanız onun bolluğudur. Burada bir şey söylemek istiyorum, ne istediğinize dikkat edin. Ağzınızdan çıkan her şey geleceğe verilmiş bir sipariştir.

İyi olduğumuz halde mutsuz olmamızın nedenlerinden bahsettiğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Ya da uygulama konusunda motive olmak için, bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda uygulama açısından kolay günlük önerilerden bahsedeceğiz. Biraz alıştırma hiç fena olmaz bence 🙂

O zaman kadar mutlu hissedin, lütfen.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%