Astral Seyahat Yolcusu Kalmasın, Bu Yazıdan Sonra Astralde Gezmeyen Kalmayacak!

  0
  959

  Ben AstroAdam, bana bu şekilde hitap ederler çünkü çocukluğumdan beri astral seyahat yaparım. Küçükken her ne kadar ne olduğunu pek anlayamasam da, bana verdiği inanılmaz keyiften dolayı hiçbir zaman yapmaktan vazgeçmediğim bir olay astral seyahat. Büyüyüp de yaş kemale erdikten sonra ise bir süre istemli yapmaya çalışıp yapamadım. Ancak azimli sıçan duvarı delermiş misali bir kaç sene sonra artık sadece bu dünyada dolaşma deneyimini değil boyutlar arası seyahati de tecrübe etmeyi başardım. TerstenGlob aracılığıyla bu yazımda sizlere tüm deneyimlerimi aktarmaya çalışacağım.

  astral-seyahatÖncelikle herkesin merak ettiği ve bana özellikle yakınlarım tarafından yöneltilen birkaç sorunun cevabını vereyim.  Astral Seyahat Sırasında Ölmek Mümkün mü?

  Arkadaşlar şunu belirteyim ki, astral seyahat iki aşamadan oluşur. Birincisi ve risk taşıyan bölüm, daha önce astral seyahat yapmamış birinin ilk defa karşılacağı bu olaya hazırlandığı, çalışma bölümü. İkincisi ise ruhun bedenden çıkmayı başarıp serbest bir halde dolaşmaya başladığı astral projeksiyon bölümü.

  İkinci bölümün hiçbir riski olmamakla birlikte, astral seyahate çıktığı için ölen bir insan henüz yoktur. Gayet güvenlidir ve istenildiği zaman bedene dönülebilir. Asıl dikkatleri çekmek istediğim nokta ise, çalışmalar yaptığınız ve ilk defa bedenden çıkacağınız için heyecan yaptığınız hatta korkuya kapıldığınız seyahat öncesi aşama. Bu aşamada vücut heyecan ve korku gibi etkilere maruz kalabileceğinden; tansiyonda, nabızda ya da kan şekerinde ani dalgalanmalar meydana gelebilir.

  Bu nedenle çok önemli bir uyarı yapmak istiyorum: “Tansiyon hastasıysanız, şeker hastalığınız varsa, kalp yetmezliği ya da aritmi hastalıklarına sahipseniz, psikolojik anlamda hassas bir dönemde iseniz, panik atak ya da benzeri duygulanım bozuklukları yaşıyorsanız, lütfen astral seyahati asla denemeyin.” Başarılı olamayacağınız gibi, yaşadığınız ani dalgalanmalar neticesinde büyük ve geri dönülemez zararlar görebilirsiniz.

  İkinci bir soru ise şöyle;

  Ya Gümüş Kordon Koparsa Ne Olur?

  Bu konularla ilgileniyorsanız, astral seyahat sırasında astral bedenimiz ile fiziki bedenimizi birbirine bağlayan gümüş bir kordondan bahsedildiğini de bilirsiniz. Bazı arkadaşlar bana bunu sorma gereği duyuyor çünkü tekrar bedene dönememek gibi bir endişe taşıyorlar. Fakat endişelenecek bir durum yok çünkü bu kordonun kopması gibi bir ihtimal yok. Bu kordon fiziksel bir kordon değil, sizi fiziki bedeninize bağlayan bir enerji tüneli. Yani dolanması, kopması, bir yerlere takılması gibi bir durum söz konusu değil. Rahat olabilirsiniz.

  Şunu merak edenler de varmış;

  Astral Seyahat Halinde İken Kötü Yaratıklarla Karşılaşabilir miyim?

  Bu tamamen sizin inanç sisteminizle alakalıdır. Korkularınızla bire bir örtüşecek şeyler görme ihtimaliniz vardır. Mesela birçok soru şu yönde oluyor. Acaba astral seyahat ederken cinler musallat olabilir mi? Hayır olamazlar çünkü bizim inançlarımız doğrultusunda cin olarak tabir ettiğimiz varlıklar da birer enerji demetidir ve sizin astral bedeniniz de bir enerji demetidir. Yani enerji demeti olan cinin içüne yerleşebileceği bir fiziksel bedene sahip değilsiniz. Bu nedenle size hiçbir şey musallah olamaz. Ha bu demek değildir ki görmeyeceksiniz, sizin bilinçaltınızda hangi imajlar sizi korkutuyorsa, bilinçaltından yayılan enerjiniz bunları karşınıza görsel olarak çıkarabilir ancak size zarar verebilecek hiçbir şey yoktur. Bu tür görüntülerle karşılaştığınızda hiç ilgilenmden umursamadan ve korkmadan yolunuza devam edin, bir süre sonra artık bu tür şeyler görmediğinizi fark edeceksiniz.

  Peki Ya Bedenimi Bulamazsam?

  Böyle bir durum söz konusu bile değil. Bedeninize dönmek istediğinizde tek yapmanız gereken bedeninize doğru gidip tekrar birleştiğinizi düşünmektir. Saniyeden daha kısa sürede bedeninize dönmüş ve uyanmış olacaksınız.

  Diğer bir merak edilen şey de;

  Kendi Belirlediğim Yere Gidebilir miyim?

  astral-seyahat-yer-belirlemeBu işe yeni başlamışsanız hayır. Maalesef yıllarınızı buna ayırıp çok fazla deneyim kazanmadan astral bedeninize adres veremezsiniz. Ancak bedenden ayrılma esnasında direkt gitmek istediğiniz noktaya varabileceğiniz bir teknik var. Astral seyahat tekniklerini anlatırken buna da değineceğim. Fakat tabii o gitmek istediğiniz noktaya varıp da oradam sıkıldığınızda, yine astral bedeniniz oradan oraya sürüklenecektir. Astral bedene adres vermek için ise çok fazla astral seyahat yapmış ve dünyada dolaşma sınırlarını aşıp, boyutlar arası seyahat evresine ulaşmış olmanız gerekir.

  Peki Herkes Astral Seyahat Yapabilir mi?

  Evet, yazının başında yapması kesinlikle tavsiye edilmeyen kimseler hariç, isteyen herkes gerekli çalışmaları sabırla yaparak, tüm çakralarını açtıktan sonra astral seyahat yababilir. Bu sadece sabır ve kararlılık gerektiren bir eylemdir. Özel yetenekli olarak dünyaya gelmiş ve istediği her an astral seyahat yapabilen nadir insanlar olduğu bir gerçek olsa da, tüm insanlar kararlı çalışmalar sonucunda bu yeteneğe kavuşabilirler.

  astral-sehayat-boyutlar-arasiTekniklere geçmeden önce son olarak, her denemden önce yapmanız gereken şeylerden bahsedelim.

  Astral Seyahat Denemesinden Önce Yapılması Gerekenler

  1. Çok yemeyin ama aç da olmayın
  2. Hafif soğuk bir duş alın
  3. Günün stresini bir kenara bırakın (kendinizi şartlayarak yapamıyorsanız meditasyon yapın)
  4. Sizi rahatsız edebilecek kimse olmadığından emin olun.
  5. Mümkünse yalnız olun ve karanlık bir ortam hazırlayın
  6. Üzerinizde bulunan ve sizi sıkan lastikli ya da kemerli her şeyi çıkarın (asıl olarak astral seyahat denemesi tamamen çıplak olarak yapılmalıdır.)
  7. Uzanacağınız alanı sert bir yer olarak ayarlayın (yaylı yatak ya da halı uygun olacaktır, yumuşak koltuk vb. tercih edilmez)
  8. Tuvalet ihtiyacınızı giderin.
  9. Astral seyahat denemesi için en uygun saatler sabaha karşıdır. Stresin ve yorgunluğun en az olduğu saatlerdir.
  10. Grip, nezle vb. gibi bir hastalık atlatıyorsanız, iyileştikten sonra denemeyi düşünün.

  Şimdi gelelim astral seyahat tekniklerine. İlk olarak genelin en çok tercih ettiği ancak benim pek de kullanışlı bulmadığım tekniktem bahsedeyim.

  Not: Tüm teknikler için standart olan şu hazırlık aşaması maddelerini bir kez burada listeleyeceğim. Daha sonra her teknikte tekrarlamayacağım:

  Tüm Teknikler İçin Ortak Olan Uygulamalar

  • en fazla iç çamaşırlarınız kalacak şekilde üzerinizi çıkarın
  • halı gibi bir yere uzanın
  • yastık kullanmayın ya da çok ince bir yastık kullanın
  • tüm bedeninizi kontrol edin ve tüm kaslarınızı gevşek bıraktığınızdan emin olun

  Şimdi ilk astral seyahat tekniğimize geliyoruz.

  Astral Seyahat Nasıl Yapılır

  Obje Belirleme Tekniği ile Astral Seyahat

  Bu teknikte basitçe uzanmadan önce, uzanacağınız odada bulunan bir objeyi seçiyorsunuz ve o objenin her ayrıntısını beyninize kazıyıncaya kadar inceliyorsunuz. Dokusunu, kokusunu, rengini, size verdiği hissi, ağırlığını, nerede durduğunu hepsiniz bir bir zihninize kazıyorsunuz. Öyle ki gözünüzü kapattığınızda bire bir gözünüzün önüne gelecek kadar özdeşleşiyorsunuz o objeyle. Burada asıl önemli nokta imajinasyon yani imgeleme yeteniğiniz daha önceden geliştirmiş olmanızdır. İmgeleme yeteneğiniz geliştirmek için ise, bir hafta boyunca farklı objeleri inceleyerek gözünüzü kapatıp fotoğrafına bakıyormuşçasına hatta dokunup kokusunun dahi alabileceğiniz duruma gelinceye kadar canlandırmaya çalışmalısınız.  Evet objemizi seçtik ve iyice beynimize kazıdık. Şimdi uzanıyoruz ve gözlerimizi sıkmadan kapatıyoruz. Ve gözümüz kapalıyken seçtiğimiz objeyi bulunduğu yerde görmeye çalışıyoruz. Tüm kaslarımız gevşek. Ve tam anlamıyla objeyi gördüğümüz vakit bir anda o objeyi almak için öne atılıyoruz. Bu şekilde bedenimiz henüz gevşek ve yerinden kıpırdayamayacak durumdayken, astral bedenimiz bir anda objeyi almak için bedenimizi terk ediyor.

  Geriye dönüp kendinizi hareketsiz yatarken gördüğünüzde korkmamanız çok önemli. Bunun için önceden kendinizi şartlamalısınız. Aksi halde bir anlık korkuyla biraz da acılı bir şekilde tekrar bedeninize dönersiniz ve bu henüz hiçbir yeri göremedem seyahatin sona ermesi demektir.

  Not: Korkularınızdan arının. Korku astral seyahatin en büyük engelidir. Korktuğunuz an bedeninize dönersiniz ki eğer sağlıklı bir insansanız korkacak hiçbir şey de yoktur.

  Evet bu yöntemle bedeninizden çıkmayı başarırsanız artık dolaşma vaktidir. Keyifli bir seyahat sizi bekliyor. Diğer bir yöntem

  İp Tekniği ile Astral Seyahat

  astral-seyahat-yukselmeUzanıyorsunuz ve üzerinizde tavandam sarkan bir ip olduğunu hayal ediyorsunuz. Ama ipi görebilmelisiniz. Bu nedenle yine imgeleme yeteneğinizi geliştirmeniz gerekecek. Daha sonra tüm vücudunuz gevşek ve hafifçe de uyuşmuşken ellerinizle bu ipi tutarak kendinizi yukarı çektiğinizi imgeleyeceksiniz. Ama öyle bir imgeleme olmalı ki ellerinizin acıdığını, kollarınızım sizi taşımakta zorlandığını tıpkı gerçekmiş gibi hissetmelisiniz. Vücudunuz artık daha fazla bu acıya ve ağırlığa dayanamadığında bir anda astral bedeninizi serbest bırakacak ve siz de uzak diyarlara doğru uçmaya artık hazır olacaksınız. Üçüncü bir yöntem

  Vücudu Susuz Bırakma

  Bunu bir miktar tuzlu turşu yiyip su içmeyerek kısa zamanda başarabilirsiniz. Uzanmadan önce bir bardak su doldurup odanızda bir yere bırakın ve yerini hatırlamaya çalışın. Daha sonra uzanın ve standart adımları uygulayın. Tüm kaslarınız gevşeyip uyuşmaya ve hissizleşmeye başladığında ise susuzluğunuza odaklanın. Ve kalkıp suyu içtiğinizi canlandırın. Artık susuzluk dayanılmaz bir hal aldığında ise bir hamlede kalkın ve suya yönelin. Tabii başarılı olursanız kalkan siz değil astral bedeniniz olacak. Daha sonra yerde öyle malak gibi uzanan bedeninize bir göz kırpın ve uçun gidin 🙂 kaybolun. Diğer işe yarayan bir teknik ise

  Vücudu Sıkıştırarak Astral Seyahat

  Bu teknikte bir şeyden ya da birilerinden kaçtığımızı hayal ediyoruz. Ama o kadar gerçekçi imgeliyoruz ki nefes nefese kalıyoruz, yoruluyoruz, kurtulmak için tüm gücümüzle kaslarımız artık acıyana kadar koştuğumuzu ciğerlerimizin artık patlayacağını hissediyoruz. O da ne bir anda karşımıza bir duvar çıkıyor ve ayağımız bir demirin arasına sıkışıyor. Dönüp bakıyoruz ve adamların yaklaştığını görüyoruz. Kaslarımız neredeyse tamamen felç gibi. Bir anda buradan kurtulmalıyım deyip kendimizi duvara doğru atıyoruz ve hayırlı olsun. Süper lüks bir dünya seyahati kazanıyoruz

  astral-seyahat-nasil-yapilirSon olarak ise yine işe yarayan ve ilk seferlik de olsa istediğimiz yere gitmemizi sağlayan yöntem ise

  Gitmek İstediğimiz Yerde Bir Diyalog İmgeleme

  astral-seyahat-imgelemeDiyelim bir arkadaşınızın evine gitmek istiyorsunuz. Normal şartlarda ilk zamanlarda bu mümkün olmasa da, bu yöntemde başarılı olursanız direkt arkadaşınızın evinde bulabilirsiniz kendinizi. Bunun için arkadaşımızı başka biriyle evinde konuşurken hayal ediyoruz ve tüm vucudumuz gevşeyip uyuşmalar başladığında bir anda bir şey söylemek için arkadaşımıza doğru atılıyoruz. O da ne arkadaşımızın evindeyiz ama belki de arkadaşımız evde bile değildir 🙂

  Son notlar olarak şunları söyleyelim. Astral seyahat;  • Güçlü bir imgeleme yeteneği gerektirir
  • Herkes yapabilir ancak zaman alır
  • Sabırlı ve azimli olunursa başarmak zor değildir
  • Hergün deneme yapmak enerjinizi azaltır ve sizi ilerleteceğine geriletir, bu nedenle en fazla günaşırı ve en fazla yarım saat süreyle denenmelidir.
  • Deneyimleriniz arttıkça dünya dışına da çıkabilirsiniz
  • Korkular en büyük engeldir, korkularınız varsa onları yenmeden denememeniz önerilir

  Hepinize bol gezmeli astral deneyimler diliyorum.

   

  Leave your vote

  0 points
  Upvote Downvote

  Total votes: 0

  Upvotes: 0

  Upvotes percentage: 0.000000%

  Downvotes: 0

  Downvotes percentage: 0.000000%