2016’ya Yılbaşı Siparişi Veriyoruz, Totem Yapıyoruz

2016'ya emirler yağdırıyoruz, hem deşarj oluyoruz hem başka da bir şeyler oluyoruzdur kesin :)

0
231

Bugün 13 Aralık 2015. Sen de 2016’sın. Yılbaşı olduğun söylentisi de var. Belki boş durmaktan kim olduğunu unutmuşsundur, hatırlatayım. Daha siparişlerimizi hazırlaman için 17 günün var ve bu yeterli bir süre. Şimdi ben vergiye değil sevgiye tabi herkes adına bir 2016 “to do” yani “yapılacaklar” listesi hazırlayıp sana göndereceğim. Hem İngilizce hem Türkçe yazıyorum ki sonra “Vay efendim ben Türkçe bilmiyordum, o yüzden listedekileri hazırlayamadım” olmasın. Türkçe bilmiyorsan evrensel dili bilirsin. Listedekilerin hepsini hazırlanmış ve güzelce paketlenmiş halde istiyoruz, öyle hepsini bir poşete doldurup kapıya bırakma, 2016’ysan 2016’lığını bil, kafana fırlatırız, altında kalırsın. Hatta hediye paketi yaparsan da hiç fena olmaz, ayağımız alışır seneye yılbaşı günü yine geliriz. Ayrıca, yok şunu bulamadım bu elimde kalmamış, ya bunu az önce başka biri aldı gibi bahanelerle eksik teslimat istemiyoruz, yine kafana fırlatırız, altında kalırsın. Başka birinin almış olma ihtimali yok, onu bahane etme, biz hepimiz burdayız, ona göre.

“Niye kızıyosun ki” diyosundur sen şimdi. Kızarım, her sene rica ettik, kibar olduk, “neyse bu sene kalmamış, artık öbür seneye onu da” dedik, ne oldu? Ne oldu, tembelliğe alıştın, biz seni yormak istemedik anlayış gösterdik diye, sen bizi yordun. Yok artık öyle rica minnet. Bu senin görevinse yapacaksın kardeşim. Yapmazsan üstüne atlarız, altımızda kalırsın.

Bak ne oldu, siparişleri yanlış, eksik, özensiz teslim ettin, sana uğrayan kalmadı. Bu sene işini layıkıyla yap da ayağımız alışsın, büyüdüğünde de gelelim. Bak uyarayım, çok kalabalığız, üstüne atlarız ezilirsin. Şimdi başlıyorum listeye, adet yazmıyorum, yılbaşı şeysisin, sen kaç kişi olduğumuzu bilirsin:

2016 Yılbaşı Sipariş Listesi

  1. Hep gülen hiç asılmayan suratlar (gülmeleri için iyi nedenler bul, yaratıcı ol biraz)
  2. Tüm sevdiklerimizle ve sevenlerimizle birlikte olma hakkı (aynı yerde olmak şart değil, kalben de olur)
  3. Çocuklarıyla hep birlikte olan anne-babalar
  4. Anne-babalarıyla hep birlikte olan çocuklar
  5. Hiç bozulmayan sağlık (tabii ki biz de karşılığında bedenlerimize dikkat edeceğiz)
  6. Bozulmuş sağlıkların hızlıca düzelmesi (devamında o sağlığı koruyacağız şüphen olmasın)
  7. Çok para (bu parayı daha da çoğaltacağız ve ihtiyaç sahiplerine de tabii ki dağıtacağız)
  8. Çok kazandıran bir iş (Çok kazanıp napacaksın deme, biz kazandığımızı hep mutluluğa kullanacağız)

Benim aklıma gelenler bunlar. Hemen başlama hazırlamaya, belki bir şeyler daha vardır birilerinin eklemek istediği, iki gün sonra bu saatte başlarsın. Yetiştiremem falan da deme, yetiştirirsin. Aslan yılbaşı, sen aslansın, sen yaparsın…Hadi bakem.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%